ST6-20B16
Pulse Electronics
Prodotto No:
ST6-20B16
Produttore:
Pulse Electronics
Descrizione:
PWR XFMR LAMINATED 20VA TH
Guida per l'utente
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 36.58mm
Voltage - Primary 115V
Voltage - Isolation 2500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 57.15mm L x 47.24mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 2A, Series 1A
Weight 0.8 lb (362.87 g)
Primary Winding(s) Single
Series Split Bobbin Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 20VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 10V, Series 20V