T1210-68NG
Tamura
Prodotto No:
T1210-68NG
Produttore:
Tamura
Pacchetto:
1210
Descrizione:
FIXED IND 68NH 900MA 100MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 60 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 68 nH
Series T1210
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.2GHz