Casa / LED Drivers / TRV-075S048ST
minImg
TRV-075S048ST
Thomas Research Products
Prodotto No:
TRV-075S048ST
Descrizione:
LED DRIVER CV AC/DC 48V 1.56A
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -35°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.24" L x 2.66" W x 1.44" H (184.0mm x 67.5mm x 36.5mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 1.56A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series TRV-075 (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Constant Voltage
Efficiency 92%
Voltage - Output 48V