BXA30-48D05-FJ
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
BXA30-48D05-FJ
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-5V 30W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.02" L x 2.41" W x 0.52" H (76.3mm x 61.1mm x 13.3mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2.5A, 2.5A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series BXA30 (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 80%