EXQ125-48S12-R
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
EXQ125-48S12-R
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 100W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 8.3A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 33V
Series EXQ125 (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 93%