IMA-S400-24-ZNPLI
Delta Electronics
Produkt-Nr.:
IMA-S400-24-ZNPLI
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 400W
Auf Lager : 95
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.96" L x 4.00" W x 1.60" H (176.8mm x 101.6mm x 40.6mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 16.7 A
Series IMA-400 (400W)
Power (Watts) 400W
Type Open Frame
Efficiency 94%
Mfr Delta Electronics
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 275 VAC, 120 ~ 300 VDC