RFF500-24S28-5Y
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
RFF500-24S28-5Y
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 16.8-29.4V 500W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 16.8 ~ 29.4V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 17.9A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series RFF500 (500W)
Power (Watts) 500 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%