ZV14K1210J501N
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
ZV14K1210J501N
Beschreibung:
MLV, 14V (Vrms), 10%, 1210, 500A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 19.8 V
Capacitance @ Frequency 2000 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Varistor Voltage (Max) 24.2 V
Series ZV
Energy 1.6J
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 14 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 18 V
Current - Surge 400 A