ZV50K1210T251N
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
ZV50K1210T251N
Beschreibung:
MLV, 50V (Vrms), 10%, 1210 250A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 73.8 V
Capacitance @ Frequency 470 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 82 V
Varistor Voltage (Max) 90.2 V
Series ZV
Energy 1.7J
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 50 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 65 V
Current - Surge 250 A