14A-10-36B39
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
14A-10-36B39
Hersteller:
Pulse Electronics
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 34.93mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation -
Secondary Winding(s) Single, Multiple Taps
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 47.63mm L x 39.67mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 560mA, Series 280mA
Weight 0.53 lb (240.4 g)
Primary Winding(s) Dual
Series International PC Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 10VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 18V, Series 36V