14A-2.5-28B31
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
14A-2.5-28B31
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 2.5VA TH
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 28.58mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 41.28mm L x 33.32mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 180mA, Series 90mA
Weight 0.25 lb (113.4 g)
Type Laminated Core
Power - Max 2.5VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 14V, Series 28V