14A-2.5-36B37
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
14A-2.5-36B37
Hersteller:
Pulse Electronics
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 2.5VA TH
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 28.58mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation -
Secondary Winding(s) Single, Multiple Taps
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 41.28mm L x 33.32mm W
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) Parallel 140mA, Series 70mA
Weight 0.25 lb (113.4 g)
Primary Winding(s) Dual
Series International PC Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 2.5VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 18V, Series 36V