1.5KE24CA-G
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
1.5KE24CA-G
Hersteller:
Comchip Technology
Paket:
DO-201
Beschreibung:
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO201
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 45.18A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.8V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 33.2V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20.5V