3.0SMCJ60A-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
3.0SMCJ60A-HF
Hersteller:
Comchip Technology
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
DIODE TVS 60V 3000W SMC UNI-DIR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series 3.0SMCJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V