5KP180CA-G
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
5KP180CA-G
Hersteller:
Comchip Technology
Paket:
R-6
Beschreibung:
TVS DIODE 180VWM 291.6VC R6
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.15A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 200V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package R-6
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 291.6V
Package / Case R-6, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V