Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
AEE01BB24-M
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-12V 15W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$54.8055
$54.8055
5
$54.378
$271.89
10
$53.9505
$539.505
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Current - Output (Max) | 625mA, 625mA |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Package / Case | 5-DIP Module |
| Efficiency | 89% |
| Mfr | Artesyn Embedded Power |
| Features | OCP, OVP, SCP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C (With Derating) |
| Applications | ITE (Commercial), Medical |
| Voltage - Output 2 | -12V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 4.2 kV |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Control Features | - |
| Series | AEE15W-M (15W) |
| Power (Watts) | 15 W |
| Type | Isolated Module |
| Package | Tube |
| Base Product Number | AEE01BB |