Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
AEE01CC36-LHS
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-15V 40W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 52°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | -15V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Voltage - Isolation | 1.5 kV |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 2.00" L x 1.22" W x 0.68" H (50.8mm x 31.0mm x 17.2mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Current - Output (Max) | 1.33A, 1.33A |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Series | AEE (40W) |
| Power (Watts) | 40 W |
| Type | Isolated Module |
| Package / Case | 6-DIP Module |
| Efficiency | 88% |
| Mfr | Artesyn Embedded Power |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | AEE01CC |