AEE02B12-M
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
AEE02B12-M
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 20W
Auf Lager : 15
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.67A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 5-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 89%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.2 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series AEE20W-M (20W)
Power (Watts) 20 W