AEH10G48
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
AEH10G48
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 2.5V 50W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 1 2.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series AEH10 (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 86%