AIF40C300-NTL
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
AIF40C300-NTL
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V 600W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 420V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 40A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 250V
Series AIF (600W)
Power (Watts) 600 W
Type Isolated Module, Digital
Package / Case 10-DIP Module, Full Brick
Efficiency 90%