ALD12A48-L
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
ALD12A48-L
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 60W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.35" H (33.0mm x 22.9mm x 8.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series ALD25 (60W)
Power (Watts) 60 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/16 Brick
Efficiency 91%