Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
ALQ40M48N
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 1.5V 144W
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Voltage - Output 1 | 1.5V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 2.30" L x 1.48" W x 0.38" H (57.9mm x 36.8mm x 9.7mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Current - Output (Max) | 40A |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Series | ALQ40 (144W) |
| Power (Watts) | 144 W |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Package / Case | 8-DIP Module, 1/4 Brick |
| Efficiency | 85% |
| Mfr | Artesyn Embedded Power |
| Features | Remote On/Off, OTP, OVP |
| Package | Bulk |