Advanced Micro Devices
Produkt-Nr.:
AM686CN-1
Hersteller:
Paket:
8-PDIP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR 8DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Propagation Delay (Max) | 15ns |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | 80dB CMRR, 60dB PSRR |
| Output Type | TTL |
| Current - Output (Typ) | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Voltage - Input Offset (Max) | 10mV @ 5V |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-DIP |
| Mfr | Advanced Micro Devices |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | -5.7V ~ -6.3V, 4.75V ~ 5.25V |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Bulk |
| Current - Input Bias (Max) | 13µA |
| Hysteresis | - |
| Current - Quiescent (Max) | 42mA |