AM80A-048L-033F50
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
AM80A-048L-033F50
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 240W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 50A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series AM80A (240W)
Power (Watts) 240 W