AQF1000-48S
ARCH Electronics Corp
Produkt-Nr.:
AQF1000-48S
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 1000W
Product Status Active
Efficiency 93%
Mfr ARCH Electronics Corp
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4.3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.66" L x 4.02" W x 1.62" H (194.6mm x 102.1mm x 41.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 20.84 A
Series AQF1000 (1kW)
Power (Watts) 1000W