ARF500U-48S
ARCH Electronics Corp
Produkt-Nr.:
ARF500U-48S
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 330W
Product Status Active
Efficiency 92%
Mfr ARCH Electronics Corp
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.11" L x 3.25" W x 1.57" H (129.8mm x 82.6mm x 39.9mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10.41 A
Series ARF500U (500W)
Power (Watts) 330W (500W Forced Air)