AQF700-24S
ARCH Electronics Corp
Produkt-Nr.:
AQF700-24S
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 700W
Product Status Active
Efficiency 91%
Mfr ARCH Electronics Corp
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.70" L x 3.66" W x 1.61" H (170.2mm x 93.0mm x 40.9mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 29.16 A
Series AQF700 (700W)
Power (Watts) 700W