ASMBJ13A-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
ASMBJ13A-HF
Paket:
SMB/DO-214AA
Beschreibung:
DIODE TVS 13V 600W SMB UNI-DIR A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB/DO-214AA
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V