ATV02W141B-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
ATV02W141B-HF
Beschreibung:
TVS DIODE 140VWM 224VC SOD123
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 890mA
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 155V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 224V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 140V