ATV06B100J-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
ATV06B100J-HF
Paket:
DO-214AA (SMB)
Beschreibung:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.29A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V