Zuhause / TVS Diodes / ATV06B221JB-HF
minImg
ATV06B221JB-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
ATV06B221JB-HF
Beschreibung:
TVS DIODE 220VWM 356VC DO214AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.69A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 246V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V