Zuhause / TVS Diodes / ATV06B700JB-HF
minImg
ATV06B700JB-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
ATV06B700JB-HF
Beschreibung:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.31A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V