Zuhause / TVS Diodes / ATV30C140JB-HF
minImg
ATV30C140JB-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
ATV30C140JB-HF
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129.31A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V