Zuhause / TVS Diodes / ATV30C600JB-HF
minImg
ATV30C600JB-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
ATV30C600JB-HF
Beschreibung:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.99A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V