Zuhause / TVS Diodes / ATV50C360JB-HF
minImg
ATV50C360JB-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
ATV50C360JB-HF
Paket:
DO-214AB (SMC)
Beschreibung:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Auf Lager : 5850
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 86.1A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V