AUSMBJ43A-HF
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
AUSMBJ43A-HF
Hersteller:
Comchip Technology
Paket:
DO-214AA (SMB)
Beschreibung:
AUTOMOTIVE DIODE TVS 43V 600W SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.7A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series Automotive, AEC-Q101, AUSMBJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V