CF1/4C273J
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
CF1/4C273J
Beschreibung:
RES 27K OHM 5% 1/4W AXIAL
Auf Lager : 966
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.240" L (2.30mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 27 kOhms
Series CF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W