CSRV065V0P
Comchip Technology
Produkt-Nr.:
CSRV065V0P
Hersteller:
Comchip Technology
Paket:
SC-70-6L (SOT-363)
Beschreibung:
TVS DIODE 5VWM 9VC SC70-6
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SC-70-6L (SOT-363)
Series -
Type Steering (Rail to Rail)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 9V
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V (Max)