CV75K20B
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CV75K20B
Beschreibung:
MOV, 75V (Vrms), 10%, 20mm
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 108 V
Capacitance @ Frequency 3300 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 120 V
Varistor Voltage (Max) 132 V
Series CV
Energy 81J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 75 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 100 V