CVH140K20T
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CVH140K20T
Beschreibung:
MOV, 140V (Vrms), 10%, 20mm
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 198 V
Capacitance @ Frequency 1800 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Varistor Voltage (Max) 242 V
Series CVH
Energy 170J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 140 V
Package Bulk
Maximum DC Volts 180 V