Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
F2910NBGP/W
Hersteller:
Paket:
8-VFQFPN (2x2)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC RF SWITCH SPST 8GHZ 8VFQFPN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Insertion Loss | 1.55dB |
| IIP3 | 68dBm |
| Frequency Range | 30MHz ~ 8GHz |
| Circuit | SPST |
| Topology | Absorptive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-VFQFPN (2x2) |
| Series | - |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Test Frequency | 8GHz |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Isolation | 26dB |
| Features | - |
| P1dB | 35dBm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance | 50Ohm |
| Base Product Number | F2910 |