HPC5C100K
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
HPC5C100K
Beschreibung:
LEADED RESISTOR CERAMIC ANTI PUL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.311" Dia x 1.752" L (7.90mm x 44.50mm)
Temperature Coefficient -600/ -1500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series HPC
Power (Watts) 5W