INND-SS40ACG
Inolux
Produkt-Nr.:
INND-SS40ACG
Beschreibung:
DISPLAY 7SEG 0.4" SGL AMB 10SMD
Benutzer handbuch
Color Amber
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.591" H x 0.362" W x 0.124" D (15.00mm x 9.20mm x 3.15mm)
Millicandela Rating 13mcd
Product Status Active
Series INND-SS40
Power Dissipation (Max) 70mW
Common Pin Common Cathode
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.40" (10.16mm)
Mfr Inolux
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V