LES40A48-2V5RENJ
Artesyn Embedded Power
Produkt-Nr.:
LES40A48-2V5RENJ
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 2.5V 100W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 2.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.19" H (58.4mm x 22.9mm x 4.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 40A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series Typhoon (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 91%