MFL1206R0360FS
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
MFL1206R0360FS
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 0.036 OHM 1% 1/2W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.032" (0.81mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 36 mOhms
Series MFL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W