MFSA0612R0080FDM
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
MFSA0612R0080FDM
Paket:
0612
Beschreibung:
RES 0.008 OHM 1% 1.5W 0612
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 8 mOhms
Series MFSA
Power (Watts) 1.5W