MFSA1206R0060FCM
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
MFSA1206R0060FCM
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 0.006 OHM 1% 1W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 6 mOhms
Series MFSA
Power (Watts) 1W