MLVA06V05C270
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
MLVA06V05C270
Beschreibung:
VARISTOR 8V 30A 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 6.4 V
Capacitance @ Frequency 270 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 8 V
Varistor Voltage (Max) 9.6 V
Series MLVA
Energy 0.1J
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 4 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 5.5 V
Current - Surge 30 A