MLVC08V012C220
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
MLVC08V012C220
Beschreibung:
VARISTOR 18V 35A 0805
Auf Lager : 2
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 15.3 V
Capacitance @ Frequency 220 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 18 V
Varistor Voltage (Max) 20.7 V
Series MLVC
Energy 0.1J
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 8.5 V
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 12 V
Current - Surge 35 A