MLVC12V060C180
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
MLVC12V060C180
Beschreibung:
VARISTOR 76V 120A 1206
Auf Lager : 3084
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 68.4 V
Capacitance @ Frequency 180 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 76 V
Varistor Voltage (Max) 83.6 V
Series MLVC
Energy 0.4J
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 60 V
Current - Surge 120 A